Jump To:
PW II (A) Ed Shack Division
Feb 28, 2019-Mar 20, 2019
Team | GP | W | L | T | Pts | W % | GF | GA | Diff | GF % | PIM | L10 | STRK |
---|
| 28 | 21 | 3 | 4 | 46 | 0.821 | 116 | 44 | +72 | 0.725 | 237 | 7-1-2 | W1 |
---|
| 28 | 21 | 4 | 3 | 45 | 0.804 | 142 | 58 | +84 | 0.710 | 216 | 7-2-1 | W2 |
---|
| 28 | 19 | 5 | 4 | 42 | 0.750 | 101 | 59 | +42 | 0.631 | 219 | 8-1-1 | L1 |
---|
| 28 | 12 | 14 | 2 | 26 | 0.464 | 76 | 77 | -1 | 0.497 | 182 | 3-6-1 | W2 |
---|
PW II (B) Jim Pappin Division
Feb 28, 2019-Mar 20, 2019
Team | GP | W | L | T | Pts | W % | GF | GA | Diff | GF % | PIM | L10 | STRK |
---|
| 28 | 10 | 16 | 2 | 22 | 0.393 | 85 | 96 | -11 | 0.470 | 122 | 6-4-0 | L1 |
---|
| 28 | 8 | 15 | 5 | 21 | 0.375 | 74 | 85 | -11 | 0.465 | 246 | 2-7-1 | L1 |
---|
| 28 | 7 | 17 | 4 | 18 | 0.321 | 46 | 94 | -48 | 0.329 | 323 | 3-6-1 | T1 |
---|
| 28 | 1 | 25 | 2 | 4 | 0.071 | 46 | 173 | -127 | 0.210 | 142 | 0-10-0 | L12 |
---|
PW III- Round Robin Seeding
Sep 16, 2018-Feb 25, 2019
Team | GP | W | L | T | Pts | W % | GF | GA | Diff | GF % | PIM | L10 | STRK |
---|
| 28 | 23 | 4 | 1 | 47 | 0.839 | 143 | 53 | +90 | 0.730 | 218 | 7-2-1 | L1 |
---|
| 28 | 22 | 4 | 2 | 46 | 0.821 | 163 | 58 | +105 | 0.738 | 217 | 7-2-1 | W3 |
---|
| 28 | 10 | 14 | 4 | 24 | 0.429 | 79 | 104 | -25 | 0.432 | 154 | 3-4-3 | W1 |
---|
| 27 | 10 | 15 | 2 | 22 | 0.407 | 91 | 105 | -14 | 0.464 | 246 | 5-4-1 | W3 |
---|
| 27 | 7 | 19 | 1 | 15 | 0.278 | 63 | 133 | -70 | 0.321 | 254 | 2-8-0 | L4 |
---|
| 28 | 5 | 21 | 2 | 12 | 0.214 | 80 | 166 | -86 | 0.325 | 284 | 2-7-1 | W1 |
---|
Team | GP | W | L | T | Pts | W % | GF | GA | Diff | GF % | PIM | L10 | STRK |
---|
| 27 | 25 | 1 | 1 | 51 | 0.944 | 162 | 23 | +139 | 0.876 | 172 | 9-0-1 | W9 |
---|
| 28 | 19 | 8 | 1 | 39 | 0.696 | 123 | 51 | +72 | 0.707 | 270 | 8-2-0 | W3 |
---|
| 28 | 14 | 10 | 4 | 32 | 0.571 | 79 | 59 | +20 | 0.572 | 138 | 5-4-1 | W1 |
---|
| 28 | 13 | 11 | 4 | 30 | 0.536 | 93 | 69 | +24 | 0.574 | 171 | 4-5-1 | W1 |
---|
| 17 | 10 | 6 | 1 | 21 | 0.618 | 62 | 38 | +24 | 0.620 | 96 | 6-3-1 | L1 |
---|
| 28 | 2 | 24 | 2 | 6 | 0.107 | 19 | 176 | -157 | 0.097 | 168 | 1-8-1 | W1 |
---|
| 28 | 1 | 24 | 3 | 5 | 0.089 | 30 | 152 | -122 | 0.165 | 138 | 1-8-1 | L2 |
---|
PW II- Round Robin Seeding
Sep 16, 2018-Feb 27, 2019
Team | GP | W | L | T | Pts | W % | GF | GA | Diff | GF % | PIM | L10 | STRK |
---|
| 28 | 21 | 3 | 4 | 46 | 0.821 | 116 | 44 | +72 | 0.725 | 237 | 7-1-2 | W1 |
---|
| 28 | 21 | 4 | 3 | 45 | 0.804 | 142 | 58 | +84 | 0.710 | 216 | 7-2-1 | W2 |
---|
| 28 | 19 | 5 | 4 | 42 | 0.750 | 101 | 59 | +42 | 0.631 | 219 | 8-1-1 | L1 |
---|
| 28 | 12 | 14 | 2 | 26 | 0.464 | 76 | 77 | -1 | 0.497 | 182 | 3-6-1 | W2 |
---|
| 28 | 10 | 16 | 2 | 22 | 0.393 | 85 | 96 | -11 | 0.470 | 122 | 6-4-0 | L1 |
---|
| 28 | 8 | 15 | 5 | 21 | 0.375 | 74 | 85 | -11 | 0.465 | 246 | 2-7-1 | L1 |
---|
| 28 | 7 | 17 | 4 | 18 | 0.321 | 46 | 94 | -48 | 0.329 | 323 | 3-6-1 | T1 |
---|
| 28 | 1 | 25 | 2 | 4 | 0.071 | 46 | 173 | -127 | 0.210 | 142 | 0-10-0 | L12 |
---|
Bracket
Mar 24 Preliminaries- PW I Nickel City PeeWee AA, North Bay PW AA, Sault Major PW AA, Sudbury BB, Sudbury PW AA, Sudbury Wolves PeeWee AA Mar 21, Mar 22, Mar 22, Mar 22, Mar 22, Mar 22, Mar 23, Mar 23, Mar 23 | | |
Art Beaupre Semi Final 1
P10 1st vs. 4th March 23 8:00pm Azilda
Date | Visitor | Home |
Mar 23 8:00P | North Bay Trappers PW AA2 | Sault Major Jr Greyhounds PW AA3 |
Art Beaupre Semi Final 2
P11 2nd vs. 3rd March 23 8:00pm Chelmsford
Date | Visitor | Home |
Mar 23 8:00P | Nickel City Jr. Sons PeeWee AA0 | Sudbury Wolves PeeWee AA1 |
Frank St. Marseille Chmpship
P13 5th vs 6th March 24 3:00pm Carmichael
Date | Visitor | Home |
Mar 24 3:00P | Sudbury Lady Wolves Bant BB0 | Sudbury Lady Wolves PW AA5 |
Mar 21-Mar 24Preliminaries- PW I
Date | Visitor | Home |
Mar 21 7:30P | Sudbury Lady Wolves PW AA2 | Nickel City Jr. Sons PeeWee AA6 |
Mar 22 8:00A | Sudbury Wolves PeeWee AA5 | Sudbury Lady Wolves BB0 |
Mar 22 12:30P | Sudbury Lady Wolves PW AA0 | North Bay Trappers PW AA9 |
Mar 22 3:00P | Sudbury Lady Wolves BB1 | Sault Major Jr Greyhounds PW AA10 |
Mar 22 7:00P | Sudbury Wolves PeeWee AA3 | North Bay Trappers PW AA2 |
Mar 22 8:30P | Sault Major Jr Greyhounds PW AA5 | Nickel City Jr. Sons PeeWee AA0 |
Mar 23 9:30A | Sudbury Lady Wolves BB0 | Sudbury Lady Wolves PW AA0 |
Mar 23 11:00A | Nickel City Jr. Sons PeeWee AA3 | Sudbury Wolves PeeWee AA3 |
Mar 23 3:30P | North Bay Trappers PW AA1 | Sault Major Jr Greyhounds PW AA3 |
Art Beaupre Championship
P12 Winner P10 vs winner P11
March 24 1:30pm Carmichael
Date | Visitor | Home |
Mar 24 1:30P | Sudbury Wolves PeeWee AA1 | Sault Major Jr Greyhounds PW AA3 |
Jim Pappin (B) Preliminaries
March 22-March 25
Date | Visitor | Home |
Mar 22 7:00P | Blind River Thunder2 | Manitoulin Panthers4 |
Mar 22 8:30P | Copper Cliff Redmen PW A5 | Sudbury Lady Wolves PW A1 |
Mar 23 2:00P | Sudbury Lady Wolves PW A3 | Blind River Thunder10 |
Mar 23 2:00P | Manitoulin Panthers2 | Copper Cliff Redmen PW A3 |
Mar 23 6:30P | Blind River Thunder1 | Copper Cliff Redmen PW A5 |
Mar 23 6:30P | Sudbury Lady Wolves PW A3 | Manitoulin Panthers7 |
Mar 21-Mar 24Ed Shack (A) Preliminaries
Date | Visitor | Home |
Mar 22 11:00A | Copper Cliff Redmen Minor AA1 | Nickel City Sharks PW A4 |
Mar 22 4:00P | Copper Cliff Redmen Minor AA4 | Elliot Lake Wildcats3 |
Mar 22 7:30P | Nickel City Sharks PW A3 | Nickel City Jr. Sons Minor AA1 |
Mar 23 9:30A | Nickel City Jr. Sons Minor AA1 | Copper Cliff Redmen Minor AA5 |
Mar 23 2:00P | Nickel City Jr. Sons Minor AA1 | Elliot Lake Wildcats2 |
Mar 23 7:00P | Elliot Lake Wildcats2 | Nickel City Sharks PW A1 |
Ed Shack A Championship
PP7 1st vs. 2nd March 24 12:00pm Azilda
Date | Visitor | Home |
Mar 24 12:00P | Copper Cliff Redmen Minor AA3 | Nickel City Sharks PW A5 |
Jim Pappin B Championship
pp 7 1st vs. 2nd March 24 11:00am Chelmsford
Date | Visitor | Home |
Mar 24 11:00A | Manitoulin Panthers4 | Copper Cliff Redmen PW A3 |
Bracket
Mar 24 PW III Preliminaries Copper Cliff Redmen Atom AA, Nickel City Atom AA, Nickel City Sharks Min PeeWee A, North Bay Atom AA, Sudbury Wolves Atom AA, Sudbury Wolves Min PeeWee A Mar 21, Mar 22, Mar 22, Mar 22, Mar 22, Mar 23, Mar 23, Mar 23, Mar 23 | | |
Cookie Campbell Semi 1
PPP10 1st vs 4th March 24 9:30am Azilda
Date | Visitor | Home |
Mar 24 9:30A | Sudbury Wolves Min PeeWee A1 | Nickel City Jr. Sons Atom AA10 |
Cookie Campbell Semi 2
PPP11 2nd vs 3rd March 24 9;30am Chelmsford
Date | Visitor | Home |
Mar 24 9:30A | Nickel City Sharks Min PeeWee A3 | Copper Cliff Redmen Atom AA6 |
Mar 21-Mar 24PW III Preliminaries
Date | Visitor | Home |
Mar 21 7:00P | Nickel City Sharks Min PeeWee A3 | Copper Cliff Redmen Atom AA6 |
Mar 22 9:30A | Copper Cliff Redmen Atom AA2 | Nickel City Jr. Sons Atom AA3 |
Mar 22 9:30A | Sudbury Wolves Min PeeWee A6 | Nickel City Sharks Min PeeWee A6 |
Mar 22 3:30P | North Bay Trappers Atom AA5 | Sudbury Wolves Min PeeWee A5 |
Mar 22 4:30P | Nickel City Jr. Sons Atom AA3 | Sudbury Wolves Atom AA2 |
Mar 23 12:30P | Sudbury Wolves Atom AA3 | North Bay Trappers Atom AA3 |
Mar 23 5:00P | Nickel City Sharks Min PeeWee A3 | Sudbury Wolves Atom AA2 |
Mar 23 5:00P | North Bay Trappers Atom AA2 | Copper Cliff Redmen Atom AA9 |
Mar 23 8:30P | Sudbury Wolves Min PeeWee A1 | Nickel City Jr. Sons Atom AA9 |
Cookie Campbell A Chmpship
PPP13 winners PPP10, PPP11 Mar 24 3:30pm Azilda
Date | Visitor | Home |
Mar 24 3:30P | Copper Cliff Redmen Atom AA3 | Nickel City Jr. Sons Atom AA1 |
Raymond Gagnon B Chmpship
PPP12 5th vs 6th Mar 24 2:30pm Chelmsford
Date | Visitor | Home |
Mar 24 2:30P | Sudbury Wolves Atom AA7 | North Bay Trappers Atom AA2 |
Game Data Last Updated: Mar 28, 2:13 AM, Next Update: Apr 07, 2:13 AM