Unverified Games, 2019-2020 (Nickel District Minor Hockey League)

PrintSeason Unverified Games
Filter By Home Association:
More Than Days Old
Game #DateTimeGroupAwayScoreHomeVenue
B1-1Oct 05 20192:00 PMBANCopper Cliff Reds Maj AA4-2Timmins North Stars Maj AAArchie Dillon
B1-2Oct 05 20197:30 PMBANCopper Cliff Reds Maj AA0-5Timmins North Stars Maj AAArchie Dillon
B1-3Oct 06 201910:30 AMBANCopper Cliff Reds Maj AA2-6Timmins North Stars Maj AAArchie Dillon
B2-1Oct 15 20196:30 PMBANCopper Cliff Reds Min A4-4Sudbury Wolves Maj PW AAACarmichael
B2-2Oct 15 20198:00 PMBANNickel City Jr Sons Min AA0-2Sudbury Wolves Min AACarmichael
A1Oct 16 20195:30 PMATOSudbury Lady Wolves Atom A1-7Copper Cliff Reds Atom AMcClelland
B2-3Oct 16 20197:30 PMBANNorthShore Thundercats4-1Nickel City Sharks Min ARay Plourde
B1-4Oct 16 20198:30 PMBANNorth Bay Trappers Maj AA1-1Copper Cliff Reds Maj AACountryside (1)
B2-4Oct 16 20198:30 PMBANNickel City Sharks Bantam A4-0Copper Cliff Reds Bantam AMcClelland
B1-5Oct 17 20197:30 PMBANCopper Cliff Reds Maj AA1-5Nickel City Jr Sons Maj AAGarson
B2-5Oct 17 20198:30 PMBANNorth Bay Trappers Min AA1-4Nickel City Sharks Bantam AT.M. Davies
B2-36Oct 18 20198:00 PMBANNickel City Sharks Bantam A3-1Nickel City Jr Sons Min AARay Plourde
B1-6Oct 19 201912:00 PMBANTimmins North Stars Maj AA3-3Nickel City Jr Sons Maj AAChelmsford
A2Oct 19 20191:30 PMATONorthShore Thundercats6-1Sudbury Wolves Min AToe Blake
B1-7Oct 19 20197:30 PMBANTimmins North Stars Maj AA4-4Nickel City Jr Sons Maj AAChelmsford
B1-8Oct 20 201910:30 AMBANTimmins North Stars Maj AA1-1Nickel City Jr Sons Maj AAChelmsford
B2-9Oct 22 20198:00 PMBANCopper Cliff Reds Bantam A1-4Sudbury Wolves Min AACarmichael
B1-9Oct 23 20198:30 PMBANNickel City Jr Sons Maj AA3-0Copper Cliff Reds Maj AACountryside (1)
B2-12Oct 24 20197:00 PMBANNickel City Sharks Min A4-1Copper Cliff Reds Min AMcClelland
B2-11Oct 24 20198:30 PMBANCopper Cliff Reds Bantam A2-4Nickel City Sharks Bantam AT.M. Davies
B2-13Oct 25 20198:00 PMBANCopper Cliff Reds Bantam A4-3Nickel City Jr Sons Min AARay Plourde
A4Oct 26 201910:45 AMATONickel City Jr.Sons Min AA3-4North Bay Trappers Min AAPete Palangio (2)
A6Oct 26 201912:00 PMATONickel City Coyotes Maj A8-3Nickel City Knights Maj AChelmsford
B1-10Oct 26 201912:15 PMBANTimmins North Stars Maj AA7-1North Bay Trappers Maj AAPete Palangio (1)
A7Oct 26 20191:30 PMATONickel City Coyotes Min A5-3Sudbury Wolves Min AToe Blake
B2-14Oct 26 20191:30 PMBANNorthShore Thundercats7-6Sault Major Greyhounds Min AAJohn Rhodes (2)
B2-16Oct 26 20192:00 PMBANNorth Bay Trappers Min AA1-3Timmins North Stars Min AAArchie Dillon
A5Oct 26 20192:45 PMATONickel City Jr.Sons Min AA3-8North Bay Trappers Min AAPete Palangio (2)
B1-11Oct 26 20194:15 PMBANTimmins North Stars Maj AA7-1North Bay Trappers Maj AAPete Palangio (1)
A8Oct 26 20195:00 PMATONorthShore Thundercats9-0Nickel City Knights Min AChelmsford
B2-17Oct 26 20197:30 PMBANNorth Bay Trappers Min AA2-0Timmins North Stars Min AAArchie Dillon
B2-15Oct 26 20197:30 PMBANNorthShore Thundercats4-4Sault Major Greyhounds Min AAGFL Memorial
B1-12Oct 27 20198:00 AMBANTimmins North Stars Maj AA5-2North Bay Trappers Maj AAPete Palangio (2)
B2-19Oct 27 201910:30 AMBANNorth Bay Trappers Min AA2-4Timmins North Stars Min AAArchie Dillon
A11Oct 27 201911:00 AMATOSudbury Wolves Min A1-9NorthShore ThundercatsBlind River
A9 Oct 27 20191:00 PMATONickel City Coyotes Maj A13-1Manitoulin PanthersNEMI Rec Centre
A10Oct 27 20191:00 PMATONickel City Knights Min A2-2Nickel City Coyotes Min ACentennial (Hanmer)
B2-18Oct 27 20195:00 PMBANManitoulin Panthers Bantam A2-8NorthShore ThundercatsBlind River
A12Oct 28 20195:30 PMATOCopper Cliff Reds Atom A8-8Copper Cliff Reds Min AAMcClelland
A13 Oct 30 20195:30 PMATONickel City Knights Maj A5-7Copper Cliff Reds Atom AMcClelland
B2-20Oct 30 20197:30 PMBANCopper Cliff Reds Min A2-5Nickel City Sharks Min ARay Plourde
A14Nov 02 201910:45 AMATONickel City Coyotes Maj A5-1North Bay Trappers Min AAPete Palangio (2)
A16 Nov 02 201912:00 PMATOCopper Cliff Reds Atom A3-4Nickel City Knights Maj AChelmsford
A17Nov 02 20191:30 PMATONickel City Knights Min A6-1Sudbury Wolves Min AToe Blake
A15Nov 02 20192:45 PMATOManitoulin Panthers5-9North Bay Trappers Min AAPete Palangio (2)
B2-22Nov 02 20197:30 PMBANSudbury Wolves Min AA4-1Sault Major Greyhounds Min AAJohn Rhodes (1)
A18Nov 03 20199:30 AMATONorth Bay Trappers Min AA4-1Sudbury Wolves Min AACarmichael
B2-25Nov 03 201910:30 AMBANSudbury Wolves Min AA4-0Sault Major Greyhounds Min AAJohn Rhodes (2)
A20Nov 03 201911:30 AMATONickel City Knights Maj A2-8Nickel City Coyotes Maj ACentennial (Hanmer)
A22Nov 03 20191:00 PMATONorthShore Thundercats7-3Nickel City Coyotes Min ACentennial (Hanmer)
B2-23Nov 03 20192:00 PMBANCopper Cliff Reds Min A0-7NorthShore ThundercatsCentennial (ELake)
A21Nov 03 20192:30 PMATOSudbury Wolves Min A2-5Sudbury Lady Wolves Atom AChelmsford
B2-24Nov 03 20194:00 PMBANNickel City Sharks Min A6-2Manitoulin Panthers Bantam ANEMI Rec Centre
A23Nov 04 20195:30 PMATONickel City Jr.Sons Min AA4-3Copper Cliff Reds Min AAMcClelland
B2-28Nov 04 20198:30 PMBANNorth Bay Trappers Min AA1-2Copper Cliff Reds Bantam AMcClelland
B2-26Nov 05 20196:30 PMBANManitoulin Panthers Bantam A0-6Sudbury Wolves Maj PW AAACarmichael
B1-14Nov 06 20197:00 PMBANNickel City Jr Sons Maj AA2-0North Bay Trappers Maj AAPete Palangio (1)
B2-29Nov 06 20197:30 PMBANSudbury Wolves Maj PW AAA3-1Nickel City Sharks Min ARay Plourde
B2-31Nov 07 20197:00 PMBANCopper Cliff Reds Bantam A3-5North Bay Trappers Min AAWest Ferris
A24Nov 08 20197:00 PMATOSudbury Lady Wolves Atom A3-9Sudbury Wolves Min AACarmichael
A26Nov 09 201910:30 AMATOCopper Cliff Reds Min AA6-4Nickel City Jr.Sons Min AAChelmsford
A27Nov 09 20195:00 PMATONickel City Coyotes Min A4-1Nickel City Knights Min AChelmsford
A31Nov 10 201911:00 AMATONickel City Knights Min A2-6NorthShore ThundercatsCentennial (ELake)
A28 Nov 10 201911:30 AMATOCopper Cliff Reds Atom A5-6Nickel City Coyotes Maj ACentennial (Hanmer)
A30Nov 10 20191:00 PMATOSudbury Wolves Min A3-9Nickel City Coyotes Min ACentennial (Hanmer)
B2-34Nov 10 20192:00 PMBANNickel City Sharks Min A0-8NorthShore ThundercatsBlind River
A29Nov 10 20192:30 PMATOSudbury Wolves Min AA7-1Sudbury Lady Wolves Atom AChelmsford
B2-48Nov 10 20195:30 PMBANManitoulin Panthers Bantam A0-5NorthShore ThundercatsBlind River
A32Nov 11 20196:00 PMATONickel City Knights Maj A8-0Sudbury Wolves Min AToe Blake
A33Nov 13 20195:30 PMATONickel City Coyotes Maj A4-5Copper Cliff Reds Atom AMcClelland
B2-21Nov 13 20198:30 PMBANNickel City Sharks Bantam A5-0Copper Cliff Reds Bantam AMcClelland
Groups Included: Atom, Bantam Show All Groups
Social Networking
Follow Us On
Follow Nickel District Minor Hockey League on Twitter
Website Visit Counter
(422 per day)
Printed from ndmhl.ca on Friday, November 22, 2019 at 2:19 AM