Schedule & Results, Bantam, 2015-2016 (Nickel District Minor Hockey League)
Divisions
Contact
Search
Login
Contact
Search
Divisions
Organization Menu
Home
News
About Us
Mission & Vision
Administration Central
Forms & Resources
NDMHL Forms
Association Registration
Game Report
Rescheduling Form
Suspension Report
Team Management Pledge
Team Registration
Team Roster
NOHA & Hockey Canada
OHF Minimum Suspension List
Injury Report
NOHA Tie Breaking
Information
Rules & Regulations
Constitution
League Corresponence
2019/20 Season
AGM & First Meeting Minutes
Archive
2007/08 Season
AGM Minutes
2008/09 Season
2009/10 Season
AGM Minutes
AGM Minutes
2010/11 Season
AGM Minutes
2011/12 Season
2012/13 Season
AGM Agenda
AGM Minutes
Constitutional Amendments
Executive Meeting Minutes
2013/14 Season
AGM Minutes
Coaches Meeting
2014/15 Season
AGM Minutes
First Meeting Minutes
2015/16 Season
First Meeting Minutes
AGM Minutes May 9th, 2016
2016/17 Season
2016/17 Season
First Meeting
2017/18 Season
First Meeting
2018-19 Season
AGM & First Meeting Minutes
Safety
Concussions
Games Centre
2023-2024 Schedule & Results
Arenas
Playoffs
2022-2023 A Playoffs
2021-22 A Playoffs
2021-22 AA Playoffs
2019/20 Playoffs Schedule & Results
2012/13 Results
2011/12 Results
2009/10 Results
All Time Playoff Results
Stats
Contacts
NOHA Council Directors
Executive & Staff
Respect
NOHA W.A.I.T.
Links
Bantam
NDMHL
NDMHL
Bantam Menu
Group Home Page
Standings
Regular Season
Playoffs - I Karlo Bubalo
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Playoffs - II John Grignon (B)
All Standings
Schedule & Results
Group Calendar
League Home Page
League News
Schedule & Results
Standings
Group Websites
Under 10/11
Under 12/13
Under 14/15
Under 16/18
Nickel District Minor Hockey League
League Home Page
League News
Schedule & Results
Standings
Group Websites
Under 10/11
Under 12/13
Under 14/15
Under 16/18
×
Home
Seasons
2015-2016
Bantam
Schedule & Results
Sitemap
Group Schedule & Results
Filter
Game Status
All Scheduled Games
199 Games
All Scheduled Games
199 Games
Unreported Games
1 Game
Unverified Games
65 Games
×
Filter By Association
All Associations
199 games
All Associations
199 games
Copper Cliff Reds
38 games
Elliot Lake Wildcats
32 games
Manitoulin Panthers
31 games
Nickel City Jr. Sons
128 games
North Bay Trappers
41 games
Sudbury Lady Wolves
42 games
Sudbury Timberwolves
58 games
×
Filter By Venue
All Venues
199 games
All Venues
199 games
Cambrian
19 games
Capreol (1)
10 games
Capreol (2)
2 games
Carmichael
4 games
Centennial (ELake)
17 games
Centennial (Hanmer)
6 games
Chelmsford
20 games
Countryside (1)
12 games
Countryside (2)
19 games
Edgar Leclair
1 game
Garson
9 games
McClelland
17 games
Memorial Gardens
4 games
NEMI Rec Centre
14 games
Pete Palangio (1)
13 games
Ray Plourde
2 games
Sudbury Arena
2 games
T.M. Davies
23 games
West Ferris
5 games
×
×
Bantam
2015-2016
Similar Groups
Novice
Atom
PeeWee
Bantam
Midget
All 2015-2016 Groups
×
Oct 2015
24 games
Nov 2015
38 games
Dec 2015
23 games
Jan 2016
36 games
Feb 2016
46 games
Mar 2016
21 games
Apr 2016
11 games
April 2016
Game Details
Venue Info
Fri 01
12:00 PM
Playoffs - II John Grignon (B)
Nickel City Storm
@ Nickel City North Stars
bb1
Chelmsford
2-2
Game Details
Venue Info
Fri 01
2:30 PM
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Sudbury Wolves A
@ Manitoulin Panthers
BB2
Cambrian
4-2
Game Details
Venue Info
Fri 01
7:30 PM
Playoffs - II John Grignon (B)
Nickel City North Stars
@ Elliot Lake Wildcats
bb2
Carmichael
0-3
Game Details
Venue Info
Fri 01
8:30 PM
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Manitoulin Panthers
@ Sudbury Wolves Minor AA
BB3
Cambrian
1-5
Game Details
Venue Info
Fri 01
8:30 PM
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Nickel City Jr. Son's Minor
@ Sudbury Wolves A
BB4
Edgar Leclair
7-4
Game Details
Venue Info
Sat 02
12:30 PM
Playoffs - II John Grignon (B)
Nickel City Storm
@ Elliot Lake Wildcats
bb3
Cambrian
4-0
Game Details
Venue Info
Sat 02
6:30 PM
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Manitoulin Panthers
@ Nickel City Jr. Son's Minor
BB5
Carmichael
6-3
Game Details
Venue Info
Sat 02
8:00 PM
Playoffs - II John Grignon (B)
Nickel City North Stars
@ Elliot Lake Wildcats
bb4
Cambrian
2-5
Game Details
Venue Info
Sat 02
8:30 PM
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Sudbury Wolves A
@ Sudbury Wolves Minor AA
BB6
Chelmsford
1-3
Game Details
Venue Info
Sun 03
11:00 AM
Playoffs - II John Grignon (B)
Elliot Lake Wildcats
@ Nickel City Storm
bb5
Cambrian
2-3
Game Details
Venue Info
Sun 03
2:30 PM
Playoffs - II LeBouthillier(A)
Nickel City Jr. Son's Minor
@ Sudbury Wolves Minor AA
BB7
Cambrian
4-1